Üretim

Munzur Krom mevcut maden sahasını bakir bir şekilde devir aldıktan sonra, çok hızlı bir şekilde mobilize olup, araştırma ve sondaj çalışmalarını müteakiben, üretimlerini geliştirmek için sahanın çeşitli yerlerinde ocak ve galeri yatırımları yapıp üretime kısa bir süre içinde başlamıştır. Hızlı bir ivme ile ve bünyesindeki tecrübeli maden mühendisleri ile üretimde her yıl düzenli artış sağlayarak ve yatırımlarını hızlandırarak, bugün parça üretiminde Türkiye’nin sayılı üreticilerinden ve ihracatçılarından biri haline gelmiştir.

 

Eleme Tesisi:

Yapılan üretimler sonucu çıkan ürünlerin çeşitliliği ve Munzur Krom’un uluslararası piyasalarda ürünlerine artan talepleri doğrultusunda, firma ürünlerini ayrıştırmak ve ürün gamını arttırmak adına eleme tesisi yatırımı yapmış ve buna bağlı olarak müşteri çeşitliliğini ve ürün yelpazesini arttırmıştır.

 

Zenginleştirme Tesisi:

Elde ettiği ürün kalitesini inceleyerek laboratuvar ortamında yapmış olduğu ar-ge analizleri doğrultusunda, mevcut cevherlerini zenginleştirmeye yönelmiş ve bu yönde jig tesisi yatırımını gerçekleştirmiş ve ürünlerini daha da katma değerle satmaya başlamıştır.

 

Munzur Krom bugün üretimde gerçek bir değer zinciri yaratmaya yönelik çalışma ve yatırımlarına devam etmektedir.


Türkiye'nin krom merkezlerinden biri olan Tunceli Munzur bölgesinde çalışmalarını titizlikle ve büyük bir özveriyle gerçekleştiren ve gerçekleştirmeye devam eden Munzur Krom ailesi olarak bizimle çalışmanızdan memnuniyet duyarız. Hakkımızda daha detaylı bilgiye ulaşmak ve bizimle iletişime geçmek için tıklayın.